parlatgaliuntaisnibu.1s.lv

 


Ideja!!


 Pēc garos dorba dīnis siedieju meikstā odis krāslā, dzieru čaju i lasieju gromotu par Latgalis kongresim, kas risinojās 1917- 1918 godā i pēc kurim Latgala acadaļājās nu Vitebskis guberņis i pizavinojās Latvejai. Lasieju i breiniejūs par tū kas tika nulamts i kas nu to tika izdarāts, pēc kongresa nulamto citēju " Tika nolēmts, ka Latgales, Vidzemes un Kurzemes latvieši ir viena tauta un Latgalei jāapvienojas ar pārējo Latviju vienā zemē, saglabājot autonomijas tiesības." I TĀN PĒC ITO RŪDAS JAUTOJUMS KUR TAGAT I TŪLAIK BEJA LATGALIS AUTONOMEJA?  JA NAZINOT AUTONOMEJIS VORDA SKAIDROJUMU TOD LIVDZU acavainojus ka pirakstāts civļu mālī.

Vārds Autonomija  cēlies no grieķu valodas, kas tulkojumā nozīmē : auto - pats + nomos – likums, vadīšana.
Iedzīvotāju tiesības valsts varas patstāvīgā realizēšanā 
Bet ja šī vara ir piešķirta kādai organizācijai, tad šai organizācijai ir tiesības patstāvīgi lemt par visiem jautājumiem.
Tās pirmkārt ir katra cilvēka pamattiesības: tiesības dzīvot un mirt, tiesības vairoties, tiesības uz privātumu...

I pēc ito vusa rūdas jautojums: Voj tīk ivāroti kongresā nulamtī lāmumi par Latgali, Kur ir mivsu autonomeja? Jautojums vīta autonomeja pēc kongresa nulamto mivsam jei jobīt, bet pēc konstitūcejis latgalīšim nav daž volūdis, bet poša latvīšu volūda ir veidota nu latgalīšu i ku lai vin civli nascātu tis tai ir i tis ir fakts, pēc konstitūcejis vispor saīt ka Latgalīšu volūda ir svešvalūda koč kei as īprīkš minieju jei ir latvīšu volūdis pamats. Gūdeigi sokūt konstitūceji pēc kuris mas dzeivojom jau aptuveni 20 godus ir aplami i īrubežoj Latgalīšu tīseibis iz volūdu i kultūru. I vispor losu gromotis i studeju par Latgali daudzi i nikei navaru saprasy kai mas Latgalīšī pīļaunom mivsu diskreminiešonu apspīšonu i porcivlošonu, man ir kauns ka lila daļa Latgalīšu vairs naatdziest tū ka jī ir Latgalīši ji vinkorši porzacivlojās i nūlīdz sovis saknis. K.Ulmaņa porcivlosonis politika zam skaisto nusaukuma " Draudzīgais aicinājums" nas augļus Latgalīšu volūda izmierst i pi to vin poši asom vaineigi ka sovim bārnim vairs navīcom Latgalīšu volūdu, ni kultūru. ni tradīcejis i vusu porejū, kas tei par slimiebu ir mivsam ka acasokomas nu sova Latgalisko i vinkorši porzacivlojmis ar dūmu ka dzieva bivs skaistoka un vīgloka ka runosam civliski. 

Broļi Latgalīši napadūdītās nanūdūdit sovis saknis i sovu tāvu zami mas val asom i eksistejom i dorit vusu lai mas val ekssistātu i bivtu autonomi kai tū paradzā Latgalis kongress, bet kas natīk īvārots  i vispor Broļi Latgaļīšī cik mas ilgi tū pacīssam taidu attīksmi pret mivsam!!!

P.S

Ka itis  roksts natiks publicāts spūkūs tis vin bīs lobs pīmārs par munim vordim!!!

Komentāri (0)  |  2014-03-08 22:46  |  Skatīts: 320x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ