parlatgaliuntaisnibu.1s.lv

 


Senās Rakstu Zīmes!!!!


...
Komentāri (0)  |  2013-08-20 06:26  |  Skatīts: 1349x

Lasīt tālāk.Ceļa sākums uz nekurieni!!! Tautas gals????


“Jūs esat bezgala sena tauta. Jūsu saknes ietiecas tāltālā pagātnē...” rakstīja Lielvārdes jostas zīmju tulkotāja R. Rozīte, bet nu...

To viņi ir paveikuši pēc zinātniskiem priekšrakstiem kā pēc notīm. Lai Jūs nezinātu, ko ar jums izdarīja, šīs zinātniskās notis tika izdotas bibliotēku sērijā un ieslēgtas tā sauktajos speciālajos fondos.

Ar to vēlējos pateikt, ka tā saukto padomju tautu internacionalizācija tika izdarīta tieši tā, kā par etnoģenēzi un relikta etnosiem rakstīja pazīstamo tā laika disidentisko dzejnieku Gumiļeva un Ahmatovas dēls, ģeogrāfijas zinātņu un vēstures zinātņu dubulta doktors Ļevs Gumiļevs, par ko pats 25 gadus sabija gulagā kaut kur tālajā ziemeļu taigā 

...
Komentāri (0)  |  2013-08-19 19:32  |  Skatīts: 324x

Lasīt tālāk.


NENOLIEDZ SAVAS SAKNES???


M. Gimbutienes „atklājumi”

Lasot par baltiem, jāņem vērā, ka lietuviešu izcelsmes amerikāņu „zinātniece” savos secinājumos par sliktu baltiem pārspēj – krievus!

Tā ir viņa, kas pēc Otrā pasaules kara nesatricināmi nostiprinājusi pasaules vēsturē tā dēvēto „indoeiropiešu ekspansijas” teoriju, kuras apliecinājums esot laivascirvis karavīru kapos.

Gimbutiene uzsver, ka t. s. indoeiropieši bijuši kareivīgie Dienvidkrievijas un Ukrainas stepju lopkopji, kas laikaposmā 4300.–3000. g. pr. Kr. ne reizi vien sagrāvuši „neindoeiropeisko”, augsti attīstīto zemkopju „Seno Eiropu” (Gimbutienes apzīmējums), t. sk., Krētas kultūru.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-19 19:29  |  Skatīts: 430x

Lasīt tālāk.


Kas ir ārieši- Latgaļu senči?


Kas ir ārieši?

Tā ir sena, sena liela baltu tauta, kas savu iesauku ieguvusi no darbības vārda ‘art’ un arī no lietvārda ‘aria’, ko sēja uzartā laukā. Viņi pasaulē pirmie sāka art zemi. Tas zemkopībā bija liels sasniegums.

Ārieši nebija nekāda dižciltīgā tauta, kā to iztēloja vācieši Hitlera valdīšanas laikā, bet parasta baltu tauta – skaisti, klasiski cilvēki gaišiem matiem, zilām acīm, vīriešu augums 170–174, sieviešu 168–172, godīgi, čakli – tādi, kā Dievs radījis. 

...
Komentāri (0)  |  2013-08-19 19:02  |  Skatīts: 1156x

Lasīt tālāk.


Āriešu rase- Latgaļu senči?


(Publicēts „Dievturu vēstnesī” Nr.18 1993.g.)

Ķīniešu hronikas runā par kādu tautu, kas dzīvo Sibīrijas dienvidos un kurai piederīgie ir liela auguma, gaišiem matiem, zilām acīm un apdzīvo teritorijas, kas sniedzas līdz Ziemeļu jūrai ziemeļu virzienā, bet, ejot no austrumiem uz rietumiem, tās var šķērsot mēneša laikā.

Tā ir āriešu tauta, kura sevi sauc par seļkupiem un kurai daudz kas ir kopīgs ar senajām Priekšāzijas kultūrām – Ubeidas, Halafas, Ūras. Visvairāk tomēr ar Halafas kultūru, kura ir senāka par šumeru kultūru.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-19 18:45  |  Skatīts: 1002x

Lasīt tālāk.


PAR LATGALI!!! 2


Kas ir Latgale? Vai tā būtu tikai teritoriāla vienība? Nē, tā ir arī latgaļu tautas zeme. Latgaļu, kuri kādreiz bija liela un stipra tauta. Tagad viņu paliek tik maz. Viņi vēl runā savā – latgaļu, mēlē. Latgaļu valoda Latvijā ir vienīgā saglabājusies senās latgaļu cilts valoda. Valoda un nevis dialekts. Te gribētos pilnībā piekrist valodnieka Miķeļa Bukša rakstītajam par latgaļu valodu: „Ja nevar pierādīt, ka viena valoda būtu attīstījusies no otras, tad arī nevar sacīt, ka viena valoda būtu otras dialekts.”

...
Komentāri (0)  |  2013-08-18 04:47  |  Skatīts: 689x

Lasīt tālāk.


PAR LATGALI!!!


LATGAĻI (Indriķa hronikā dēvēti par LETIEM (LETGAĻIEM) (letti, lettigalli) – baltu tauta „Pirmo reizi, pieminot latgaļus, hronists saka, ka Polockas kņaza sūtņi aicinājuši „latviešus, kas īstenībā saucas latgaļi” (Lethos, qui proprie dicuntur Lethigalli, IH X: 3) cīņai pret Rīgas vāciešiem. Tajā pašā rindkopā Indriķis vēlreiz atkārto frāzi Lethi vel Lethigalli, piezīmējot, ka viņi vēl bijuši pagāni. Tātad Indriķim latvieši un latgaļi ir sinonīmi, turklāt hronikā pēc XXII nodaļas tās autors lieto tikai nosaukumu „latvieši” (Lethi) , kas nozīmē Latgaļi un Latviešu tauta ir cēlusies no Latgaļiem. Par Indriķa lietoto formuLethi J. Endzelīns saka, ka „ nav droši nosakāms, kā radies saknes patskanis „e”. Bet jāpatur vērā, ka vācu tirgotāji un hronists Indriķis, iebraukuši Daugavas grīvā, vispirms saskārās ar lībjiem, un, ja lībji latviešus jeb latgaļus sauca par Lethi jeb Lethigalli, tad tādu izrunu dzirdēja un lietoja vācu tirgotāji.

...
Komentāri (0)  |  2013-08-18 04:46  |  Skatīts: 615x

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 |